Haber Detayı
22 Ağustos 2020 - Cumartesi 20:02
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, CNN TÜRK’TE HAKAN ÇELİK’İN KONUĞU OLDU
SİYASET Haberi
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI  BAYRAM ŞENOCAK, CNN TÜRK’TE HAKAN ÇELİK’İN KONUĞU OLDU

 
 

Sabah saat 10.00’da başlayan program yaklaşık 1 saat sürdü. İl Başkanımız Şenocak, yeni üye çalışmalarından hükümetin İstanbul’daki icraatlerine, Koronavirüs salgını sürecinde alınan önlemlerden yeni açılan hastanelere, Kanal İstanbul projesinden kentsel dönüşüme, gençlere yönelik çalışmalardan İBB’nin ilk 1 yıllık dönemine kadar birçok konuyu değerlendirdi.

 

ŞENOCAK: “YENİ ÜYE ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR”

Yeni üye çalışmaları ile ilgili soruya İl Başkanımız Şenocak, “Yeni üye çalışmalarımıza biz çok önceden başlamıştık. Geçtiğimiz yıl Kasım-Aralık ayında 75 bin, bu yıl Ocak ayında ise 45 bin olmak üzere toplamda 120 bin yeni üyeyi AK Parti ailemize kazandırmıştık. Şimdi de “100 Bin Yeni Üye” kampanyası için 39 ilçede hem ev ziyaretlerimiz hem saha çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Aynı zamanda https://akuyelikistanbul.org sitesi üzerinden online üyelik başvurularını alıyoruz. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Gönül Seferberliği” çağrısına en güçlü, en güzel cevabı vermek için çalışıyoruz” dedi.

 

ŞENOCAK: “İBB DEPREM BÜTÇESİNİ YÜZDE 65 DÜŞÜRDÜ”

Deprem konusunun İstanbul’un öncelikli meselelerinden biri olduğunu vurgulayan İl Başkanımız Şenocak, “Olası bir depreme karşı hasarı en aza indirmek için önceliğimiz bina güvenliği. Bunun için dayanıksız binalar yerine güvenli binalar inşa etmek çok önemli. Bu konuda vatandaşlarımız da elini taşın altına koyarak sürece destek vermeli. Hükümet olarak biz İstanbul’da kentsel dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Başakşehir, Esenler, Gaziosmanpaşa başta olmak üzere AK Partili ilçe belediyelerimiz de bu süreçte büyük gayret sarf ediyor. Ancak seçim döneminde büyük kentsel dönüşüm vaatleri veren İBB Başkanı, şimdi tam tersi tutum sergiliyor. 2020 yılı bütçesinde en büyük kesintiyi yüzde 65 ile deprem bütçesinde yaptı. AK Parti döneminde 1 milyar 019 milyon TL olan deprem bütçesi, CHP döneminde 347 milyona düşürdü. Milletimiz bu iki yüzlü siyaseti görsün” diye konuştu.

 

ŞENOCAK: “GENÇLERİMİZİ KAZANMALIYIZ”

Z Kuşağı’nı ötekileştirmek yerine empati kurarak onları kazanmaya gayret etmenin önemine değinen İl Başkanımız Şenocak, “Z Kuşağı dediğimiz yeni nesil gençlere yönelik ötekileştirici dili terk etmemiz gerekiyor. Biz onları ne kadar anlıyoruz, ne kadar dinliyoruz? Bizim yetiştiğimiz dönemle onların yetiştiği dönem bir değil. Bir projeleri, bir hayalleri, geleceğe yönelik hedefleri varsa fikir teatisi ile onları dinleyip kazanmalı ve onları desteklemeliyiz. Ben gençleri önemsiyorum ve onları AK Partimize kazandırmak için de hassasiyetle çalışıyorum. Bu nedenle gençleri partimize kazandırmayı önemsediğimiz gibi kadrolarımızda da gençlere yer veriyoruz” ifadesini kullandı. 

 

ŞENOCAK: “15 BİN ÜNİTE KAN BAĞIŞI TOPLADIK”

Kan bağışı kampanyasının büyük ilgi gördüğünü söyleyen İl Başkanımız Şenocak, “Özellikle Koronavirüs salgını döneminde kan stoğu azalan Türk Kızılayı’na destek olmak amacıyla AK Parti İstanbul Teşkilatı olarak il genelinde kan bağışı kampanyası başlattık. Yaklaşık 15 bin ünite kan topladık. Hedeflerimizin de ötesinde büyük bir ilgi gördük. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

 

ŞENOCAK: “TÜRKİYE’Yİ KALKINDIRACAK HER PROJEYE KARŞI ÇIKTILAR”

Kanal İstanbul’un hayata geçirileceğini vurgulayan İl Başkanımız Şenocak, “Kanal İstanbul’a hayır diyenler Şehir Hastanelerine, Marmaray’a, Avrasya Tüneli’ne, İstanbul Havalimanı’na da hayır diyenler. Bu ‘İstemezük’cü zihniyet geçmişten bugüne Türkiye’ye değer katacak, Türkiye’yi kalkındıracak her projeye de karşı çıkmıştı. İstanbulluların, şehrimizin, doğamızın güvenliği için de oldukça önemli olan Kanal İstanbul projesi inşallah hayata geçirilecek” şeklinde konuştu.

 

ŞENOCAK: “İBB BAŞKANI 1 YILINI İCRAATLA DEĞİL ŞOVLA DOLDURDU”

Seçim öncesi verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken İl Başkanımız Şenocak, “Bol bol indirim vaatleri savuranlar her şeye zam yaptı. Toplu ulaşımdan suya, halk ekmek fiyatlarından sosyal tesislere, İSPARK’tan öğrenci servis ücretlerine kadar her şeye zam yaptı. Suya önce yüzde 80, sonra da yüzde 35 zam yapmak istedi. AK Parti ve MHP grubu olarak biz engelledik. Yılda 63 kilometre yeni metro hattı vaat etti, 1 yılda 1 metre dahi yeni metro hattı yapmadı. Tasarruf dedi, 1 liralık maskeyi 3 liraya, 15 liralık dezenfektanı 74 liraya aldılar. İcraat dediği de Genel Başkanı ile törenle musluk takmak. Silahtarağa Projesi’ni ‘temel atmama’ töreniyle iptal edip Haliç’i pisliğe terk etti. Atık suları arıtmadıkları için Riva Deresi’ni kirlettiler. Küçükçekmece Gölü’nde balıkların ölümüne sebep oldular. İBB Başkanı 1 yılını beceriksizliklerle, yalanlarla, şovlarla geçirdi” dedi. 

 

ŞENOCAK: “İBB BAŞKANI’NIN ‘ENGELLENİYORUM’ SÖYLEMİ YALAN!”

AK Parti’nin İBB Meclisi’nde çoğunluk gücünü kullanarak çalışmalara engel olunduğu şeklinde iddiaları net bir şekilde yalanlayan İl Başkanımız Şenocak, “Biz bugüne kadar İstanbulluların menfaatine olacak hiçbir çalışmaya engel olmadık. Bilakis vatandaşlarımıza fayda sağlayacak her çalışmanın yanında ve destekçisi oluruz. İBB Başkanı ‘İcraat yapacağım da borçlanma yetkisi verilmiyor’ diyor. 1 yılda 12,5 milyar TL, eski parayla 12,5 katrilyon borçlanma yetkisi verdik. Sadece metro hatlarının yapımı için 3 milyar TL dış borçlanma yetkisi verdik. En son İSKİ için 4 milyar 370 milyon TL borçlanma yetkisi verdik. Neden? Hizmetler sürsün, projeler devam etsin diye. Bahanelerle, yalanlarla, şovlarla göz boyamaya çalışanlar, enerjilerini İstanbullulara daha iyi hizmet etmek için kullansınlar” tavsiyesinde bulundu.

Haberin kaynağı: www.akpartiistanbul.com

 

******************************

www.buvatan.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, İSTANBUL, İL, BAŞKANI, , BAYRAM, ŞENOCAK,, CNN, TÜRK’TE, HAKAN, ÇELİK’İN, KONUĞU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı